• image

Agresja rówieśnicza - co działa, co nie działa, a co szkodzi w profilaktyce?

8 czerwca b.r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek wygłoszony został wykład pt. "Agresja rówieśnicza - co działa, co nie działa, a co szkodzi w profilaktyce?".

Wykład poprowadził Pan Jacek Pyżalski – doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, profesor Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Popyzalskijacekznaniu. Uczestnik i koordynator ok. 50 krajowych i międzynarodowych projektów badawczych.
Autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert edukacji medialnej – członek Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Jego zainteresowania badawcze związane są z zagadnieniami: agresji elektronicznej, nowych mediów, komunikacji w szkole, promocji zdrowia oraz tradycyjnej przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy wśród młodzieży. W latach 2008-2012 był członkiem konsorcjum międzynarodowego badaczy cyberprzemocy (COST IS801). Autor pierwszej monografii na rynku polskim dotyczącej agresji elektronicznej „Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży” oraz książki „Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży”.

Kalendarz

loader

Działania naszego urzędu