• image

Zasady prawidłowego żywienia


 W dniu 13 maja 2013 r. w ramach Wszechnicy Edukacyjnej odbył się wykład otwarty nt

GAJEWSKA DANUTA FOTO WET"Zasady prawidłowego żywienia.
Czy warto zmieniać nawyki żywieniowe?",

który poprowadziła dr inż. Danuta Gajewska

- Prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Specjalistka w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, adiunkt w Katedrze Dietetyki SGGW. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Dietetyki.


Podczas wykładu prelegent poruszył m.in. takie zagadnienia, jak:

• normy i zalecenia żywieniowe,
• modyfikacje dietetyczne,
• najczęściej popełniane błędy żywieniowe,
• zagrożenia wynikające z nieprawidłowego żywienia,
• korzyści z prawidłowego odżywiania się

Dr inż. Danuta Gajewska jest absolwentką Wydziału Żywienia Człowieka i Gospodarstwa Domowego SGGW. Od wielu lat związana z Katedrą Dietetyki SGGW, w której pracuje jako adiunkt. Zdobyła doświadczenie doradzając właściwą dietę pacjentom poradni specjalistycznych: gastroenterologii, nefrologii i nadciśnienia tętniczego, z którymi od lat współpracuje.

Jest konsultantką programów edukacyjnych na temat profilaktyki i dietoterapii otyłości i chorób układu sercowo-naczyniowego, skierowanych do młodzieży i dorosłych. Jest promotorką wielu prac magisterskich i dyplomów inżynierskich dotyczących żywienia człowieka i dietetyki.
Jako prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Dietetyki aktywnie działa na rzecz rozwoju dietetyki i podniesienia rangi zawodu dietetyka w Polsce i Europie. Nie zajmuje się wyłącznie teorią: w wolnych chwilach, razem z rodziną, chętnie eksperymentuje z przepisami kulinarnymi, pochodzącymi z różnych stron świata. Pasjonuje się muzyką chóralną, zwłaszcza sakralną


Pobierz (ulotka WET 13052013.pdf)ulotka WET 13052013.pdf  


 

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (ulotka WET 13052013.pdf)ulotka WET 13052013.pdf 159 Kb

Kalendarz

loader

Działania naszego urzędu